Týden rané péče 21. až 27. listopadu 2011

Datum publikace: 10. 11. 2011
Periodikum:
Společnost pro ranou péči
Zdravotní postižení dítěte zasáhne jako blesk do osudu celé rodiny a životy všech jejích členů se otočí nejméně o 180 stupňů. A právě na rodině nejvíc záleží, jak kvalitní život dítě s postižením prožije.

Protože nejzodpovědnější rodič je dobře informovaný rodič, který si pro radu nebojí zajít k profesionálům, rozhodli jsme se letos na tyto možnosti upozornit v rámci již tradičního Týdne rané péče, který se uskuteční po celé České republice v týdnu od 21. do 27. listopadu 2011.

Raná péče je terénní služba pro rodiny, které vychovávají dítě s postižením. Celý projekt se snaží poskytnout nejen odbornou pomoc, ale také důležitou psychickou podporu. Cílem chystané akce je zvýšit povědomí laické a odborné veřejnosti o tom, jakým způsobem lze tuto službu využít. Hlavní ambicí přitom je, aby si účastníci uvědomili, jak je pro dítě důležité vyrůstat v rodinném prostředí. Přes všechny obtíže s tím spojené je totiž tato možnost pro dítě jednoznačně nenahraditelná. Tato alternativa je sice pro většinu domácností obtížná, ale společnými silami se dá zvládnout.

„Chceme upozornit širokou veřejnost na to, že rodiče s dětmi s postižením si zaslouží pozornost a podporu společnosti a že právo dětí s postižením na rodinný život je ohroženo a je třeba jej aktivně naplňovat," dodává Martina Dunděrová, ředitelka Společnosti pro ranou péči.

Týden rané péče proběhne v návaznosti na úspěšný minulý ročník formou osvětové kampaně, kdy proběhnou akce typu dny otevřených dveří, telefonické a on-line poradenství, posezení v kavárně se zážitkovým programem, výstavy, koncerty, přednášky, diskuse s odborníky. Lidé zde získají ucelený přehled o efektivní a profesionální činnosti pracovníků v rané péči.

Týden rané péče je zapojen do celonárodní aktivity Právo na dětství.

Pro další informace kontaktujte:
Lenka Klopcová, Metodické centrum Společnost pro ranou péči, Klimentská 2, Praha 1
mail: centrum@ranapece.cz
tel.: 777 235 630 nebo 224 82 68 58

Více informací na: http://www.ranapece.cz/.

 

> další zprávy z médií