Studie zjistila, že děti narozené během pandemie měly mírné opoždění ve vývoji

Datum publikace: 06. 01. 2022
Periodikum:
applerecenze.cz
Studie zveřejněná v úterý odhalila, že děti narozené během prvních měsíců pandemie dosáhly o něco nižšího skóre v kontrolách svých vývojových dovedností než chlapci narození před pandemií, bez ohledu na to, zda se jejich matky během těhotenství nakazily Covid-19.

Studie provedená v JAMA Pediatrics sledovala 255 dětí narozených od března do prosince 2020 v New Yorku, které bylo epicentrem USA v prvních dnech epidemie.

Děti byly testovány na sociální, komunikační a motorické dovednosti ve věku 6 měsíců pomocí standardu o jejich schopnosti převalit se ze zad na břicho, jak často žvatlají a dalších pozoruhodných událostech.

Ve většině regionů vykazovaly děti narozené během epidemie nižší skóre ve srovnání s chlapci narozenými před ní. A vědci zjistili, že to platí bez ohledu na to, zda se narodily matkám, které během těhotenství onemocněly Covidem.

Dodali, že výsledky nemusí naznačovat dlouhodobé zpoždění ve vývoji.

Rozdíly byly malé rozdíly v průměrném skóre mezi dětmi narozenými před a po vypuknutí epidemie, nikoli vyšší opoždění vývoje.

Celý článek najdete zde: https://www.applerecenze.cz/studie-zjistila-ze-deti-narozene-behem-pandemie-mely-mirne-opozdeni-ve-vyvoji/

kojenec