Stát začne vyplácet příspěvek na děti

Datum publikace: 25. 07. 2022
Periodikum:
novinky.cz
Od úterý 26. července začne stát vyplácet domácnostem pět tisíc korun na dítě, a to přes úřady práce. Důvodem jsou rostoucí ceny energií a služeb, které se vláda snaží tímto jednorázovým příspěvkem vykompenzovat. Tento termín se ale týká jen rodin, které pobírají přídavky na děti. Peníze totiž dostanou automaticky.

Ostatní, kteří mají na příspěvek nárok, o něj budou muset požádat. Příjem žádostí chce ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) spustit v průběhu srpna.

Koho se příspěvek týká?

Na příspěvek mají nárok domácnosti s dětmi s výdělkem do jednoho milionu korun hrubého ročně. To je asi 83 333 korun hrubého měsíčně. Podmínkou pro výplatu je to, že dítě k 1. srpnu ještě nedovrší osmnáctý rok věku. Pokud tedy bude mít osmnácté narozeniny 2. srpna a později, nárok na peníze domácnost mít bude. Dostanou je i rodiny, kterým se dítě teprve narodí, a to do konce tohoto roku. Je nutné upozornit, že se příjem maximálně jeden milion hrubého týká minulého kalendářního roku. Důvodem je, že si stát bude ověřovat data například z daňových přiznání.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/finance/clanek/stat-zacne-vyplacet-prispevek-na-deti-40403825

Rodina s dítětem