Stát OSVČ omezil a jejich děti nechal doma. Na ošetřovné přesto mohou zapomenout

Datum publikace: 13. 03. 2020
Periodikum:
podnikatel.cz
„Nevím, z čeho budu žít,“ říká maminka, na níž tvrdě dopadla opatření zavedená kvůli koronaviru. Ani v krizové době navíc OSVČ nedostanou ošetřovné.

Se současnými zákazy a přísnými nařízeními se těžce vyrovnávají i lidé na volné noze v kulturním sektoru a ve službách. Mají naději na kompenzaci, nebo ostrouhají?

Pro nás OSVČ trochu smutná doba, povzdechla si v úterý večer maminka tří dětí (jméno si zveřejnit nepřála). Jsme dva rodiče – OSVČ, já fyzioterapeutka, divadelnice, muž hudebník na volné noze. Jemu dnes zrušili tři koncerty a já s napětím očekávám, kdy mi řeknou, že se ruší série nasmlouvaných terapií s ruskými dětmi, které mají přijet do Prahy ve druhé polovině dubna. Pokud k tomu dojde a muž nevymyslí nějakou náhradu za ty koncerty, tak přijdeme asi o 60 000 korun. A k tomu tři děti, dvě školní a jedno školkové. Když to bude něco dlouhodobého, tak fakt nevím. Pracuji s postiženými dětmi, tam jsou karanténní opatření logicky ještě přísnější, takže moc nevím, z čeho budu žít,  vypráví. Právě i takové služby, jako je například fyzioterapie, teď totiž podle ní budou dost ohrožené, protože to je to první, co lidé v dnešní situaci zřejmě odřeknou.  Absolutně nechápu, proč nemají OSVČ ošetřovačku. Člověk dělá na sebe, podniká a je na tom takhle totálně bit, zlobí se.

Celý text najdete zde: https://www.podnikatel.cz/clanky/stat-osvc-omezil-a-jejich-deti-nechal-doma-na-osetrovne-presto-mohou-zapomenout/