Stamiliony měly pomoci dětem, které vypadly z výuky. Dotace ale minula cíl

Datum publikace: 27. 06. 2021
Periodikum:
eduin.cz
Josef Mači shrnuje, jak dopadla výzva, která měla poskytnout prostředky na letní doučovací kempy pro děti, které měly složitější přístup ke vzdělávání v době uzavření škol kvůli koronavirové pandemii.

Ministerstvo školství poslalo na letní kempy 270 milionů korun. Jenže jen menší část prostředků pomůže dětem, na které distanční výuka skutečně tvrdě dopadla a jejich rodiny jim neumí pomoct. Většina půjde na tábory zdarma.

Původně mělo jít o podporu žáků, kteří vypadli z distanční výuky. Následně se mluvilo hlavně o resocializaci dětí po dlouhé době bez třídního kolektivu. Nakonec ale zůstalo jen u táborů zdarma. Řeč je o dotační výzvě Letní kempy 2021, jejichž pořadatele Ministerstvo školství v létě podpoří 270 miliony korun.

Do výzvy se mohly přihlásit spolky, nadace, vysoké školy nebo střediska volného času. Z prvních osmdesáti podpořených zveřejněných na webu Ministerstva školství jde většinou o organizace, které pořadají pro své členy tábory každoročně, jen letos to budou mít některé děti zdarma.

Celý článek najdete zde: https://www.eduin.cz/clanky/seznam-zpravy-stamiliony-mely-pomoci-detem-ktere-vypadly-z-vyuky-dotace-ale-minula-cil/

školáci