Sport dětem pomáhá lépe se vyrovnávat s životními vrcholy a pády

Datum publikace: 22. 10. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Není pochyb o tom, že děti potřebují dostatek pohybu, a to zejména kvůli fyzickému zdraví. Prospívá jim ale i po psychické stránce, a jedná-li se o organizovaný sport, pak i po sociální stránce, jelikož je učí důležitým životním dovednostem.

Dospělí si s věkem moc dobře uvědomují, že musí být co nejvíce fyzicky aktivní, aby se po zdravotní stránce, ale i co se týče myšlení a paměti, cítili dobře a měli větší pravděpodobnost, že tomu tak bude i do budoucna. Málokdo z nich si ale uvědomuje, že podobně má fyzická aktivita obrovský dopad i na fyzický a psychický vývoj či celkové zdraví dětí. Sport je navíc učí i velmi důležitým životním dovednostem.

Fyzické zdraví a rozvoj

Pro zdravý růst dětí je velmi důležité hledět na vyváženou stravu, dostatek spánku a pohybu. Ideálně by se mělo jednat o hodinu cvičení denně. Nejde jen o to, že je pak dítě fyzicky zdatné, neobaluje se tukem, ale také je to nejlepší prevence nejrůznějších potíží kostí a kloubů, ale i srdce, významně se i snižuje riziko diabetu 2. typu. Ovšem nejde jen o fyzickou stránku. Sport dětem pomáhá se i lépe vyrovnávat s životními vrcholy a pády. Učí je, že nic není v životě zadarmo, že za každým vítězstvím stojí nejprve velké úsilí a mnohdy i spousta proher. I díky tomu všemu se děti dokážou lépe vyrovnat se zklamáním a nepříjemnými zážitky a celkově jsou pak v životě odolnější. Navíc se učí i ovládat své emoce a přeměňovat negativní pocity v pozitivní myšlení.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/zena/deti/clanek/sport-detem-pomaha-lepe-se-vyrovnavat-s-zivotnimi-vrcholy-a-pady-40375356

Související články:
Dívka kope do míče