Sněmovna zachová dětské skupiny. Nezmění se na jesle a budou nadále i pro starší děti

Datum publikace: 11. 07. 2021
Periodikum:
zpravy.aktualne.cz
Sněmovna zachová dětské skupiny. Na jesle se nezmění a budou nadále i pro starší děti. Vyplývá to z poslanecké úpravy sporné vládní novely o přeměně dětských skupin na jesle, jak ji ve středu ve druhém čtení podala skupina zákonodárců vládních ANO a ČSSD a opozičních Pirátů, KDU-ČSL a STAN. O podobě předlohy bude moci dolní komora hlasovat v závěrečném kole příští týden.

Dětské skupiny původně vznikaly v reakci na nedostatek míst v mateřských školách. Novela o přeměně dětských skupin na jesle souvisí s blížícím se koncem financování z unijních peněz. Část opozice mínila, že by vládní předloha vedla k likvidaci dětských skupin. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) naopak mluvila o průlomu v zajištění péče o malé děti. Nyní je v provozu přes tisíc skupin s asi 15 000 místy. K předloze se původně sešly tři desítky poslaneckých úprav. Sněmovna nakonec rozhodla o opakování druhého čtení. Ve středu v něm poslanci podali jen dva pozměňovací návrhy.

Celý článek najdete zde: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/snemovna-zachova-detske-skupiny-na-jesle-se-nezmeni-a-budou/r~00a4ad2cdf3c11ebbc3f0cc47ab5f122/

dítě a kniha