S tím, že si narozené dítě nenechám, jsem se smířila hned na začátku, říká náhradní matka

Datum publikace: 06. 09. 2021
Periodikum:
wave.rozhlas.cz
„Miminko jsem porodila přímo do náruče jeho opravdovým rodičům. Biologická matka stála připravená vedle mě. Položila si miminko na hruď a spolu s manželem si ho odnesli,“ popisuje Ivana Holubová porod dítěte, které odnosila jako náhradní matka neplodnému páru.

Ivana Holubová, matka tří dětí, porodila před pár týdny čtvrté. I když je právně jeho matka, žije miminko od svého narození se svými biologickými rodiči – lidmi, kteří ho in vitro zplodili. Ivana se stala surogátní matkou – náhradní rodičkou, která podstoupila transfer embrya. To devět měsíců nosila a pak i porodila. „Věděla jsem od začátku, že dítě není moje a že ho po narození předám. Celá procedura byla mnohem těžší, než jsem čekala. Ale ani minutu jsem o sobě nepochybovala, věděla jsem, že to zvládnu,“ říká Ivana Holubová. Ivanu teď spolu s manželem čeká soudní proces, v rámci kterého se dítěte musí zříct. Mezitím je s novopečenou rodinou v kontaktu. „Cítím obrovskou radost, když vidím jejich štěstí. Jsme v kontaktu a miminko jsem už i chovala. Kdybych ale neměla svoje děti a manželovu podporu, nezvládla bych to,“ říká. „I když mě od rozhodnutí zrazovali úplně všichni, vznikla nová šťastná rodina. Díky mně,“ dodává náhradní matka.

Celý článek najdete zde: https://wave.rozhlas.cz/s-tim-ze-si-narozene-dite-nenecham-jsem-se-smirila-hned-na-zacatku-rika-nahradni-8566243

Související články:
Těhotná žena