Rodiče běsní kvůli otevření škol, petice má přes 30 tisíc podpisů

Datum publikace: 10. 04. 2020
Periodikum:
tn.nova.cz
Rodičům žáků se nelíbí možnost, že by se v květnu mělo na školách znovu rozběhnout vyučování. Proti nápadu tak sepsali petici, za tři dny ji podepsalo více než 30 tisíc lidí.

Ministr školství Robert Plaga (ANO) vyslovil naději, že by se školy mohly otevřít již v polovině května. Jeho slova však pochopení u rodičů dětí příliš nenašla. Na sociálních se spustily bouřlivé a často velmi negativní diskuze, proti uspěchanému návratu do školních lavic dokonce vznikla petice. Za tři dny ji podepsalo již více než 30 tisíc lidí.

"My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra školství Roberta Plagu o uzavření škol do konce školního roku," začíná text žádosti, která na internetu vznikla v neděli 5. dubna. Sepsána tak byla krátce poté, co ministr o možnosti znovuotevření školy informoval.

 
K vyučování by v takovém případě znovu zamířilo více než jeden milion žáků, MHD by tak v době před začátkem a po konci vyučování byla pravděpodobně znovu přeplněná. "Mezi lidmi je pak velmi malý rozestup a šíření nebezpečného viru je tak velmi snadné. Navíc MHD často využívají k přepravě i senioři," myslí text petice také na nejrizikovější skupinu.
 
Celý text najdete zde: