Pro mladé lidi se zkušeností s onkologickou léčbou vzniká online svépomocná skupina

Periodikum
spolecnekusmevu.cz
Řada pacientů vyléčených z nádorového onemocnění dětského věku trpí tzv. pozdními následky léčby nebo nádorového onemocnění, významnou skupinu mezi nimi představují následky v oblasti duševního zdraví. Spolek Společně k úsměvu sdružuje mladé vyléčené, kteří se mezi sebou rádi setkávají a spolu sdílí své zkušenosti a prožitky.

Účastníkem svépomocné skupiny se může stát člověk, který má vlastní zkušenost s onkologickým onemocněním, to znamená, pokud sám byl pacientem a své onemocnění prodělal v dětském věku, v období dospívání, případně i v rané dospělosti (hranici rané dospělosti nelze jednoznačně stanovit, pokud si nejste jistí, ozvěte se), a v současné době je jeho léčba ukončena.

Každé setkání trvá hodinu a půl jednou za dva týdny ve večerních hodinách, a to prostřednictvím webového rozhraní meet.google.com. Na setkáních jsou připojeny moderátorky – terapeutky, které myslí na pohodu a bezpečí účastníků, zdrojem podpory jsou však vyléčení sobě navzájem. 

Díky online formátu společných schůzek je skupina přístupná mladým lidem z celé České Republiky a Slovenska. Skupina přijímá nové členy do 13. 7. 2020. Bližší informace a přihlašovací formulář naleznete na adrese https://www.spolecnekusmevu.cz/astra/svepomocna-skupina/