Příprava maturantů se na školách různí, konzultace budou prezenční i online

Datum publikace: 04. 05. 2020
Periodikum:
idnes.cz
S otevřením středních škol pro žáky posledních ročníků se klasická výuka do tříd nevrátí. Školy chystají pro maturanty prezenční i online konzultace, přístup k pojetí výuky se však mezi školami různí. Osobní konzultace budou na všech školách dobrovolné, uvedli zástupci školských asociací. Střední školy by se měly pro maturanty otevřít 11. května.

Od 11. května by se podle harmonogramu měly otevřít dveře i studentům závěrečných ročníků vyšších odborných škol (VOŠ). Podle předsedkyně Asociace VOŠ Markéty Pražmové s jejich návratem do lavic však školy už moc nepočítají. 

„Přítomnost studentů není nutná, protože všichni budou na praxi,“ řekla. Absolvování praxe, které se studenti v uplynulých týdnech kvůli opatřením proti koronaviru někdy nemohli účastnit, je podle ní podmínkou pro absolutorium.

Podle předsedy Unie školských asociací Jiřího Zajíčka střední školy plánovaný návrat studentů posledních ročníků pojmou různě. „Některé školy si připravují různé rozpisy konzultací pro žáky, takže budou přicházet do škol v menších skupinkách. Většinou to nechávají dost na dobrovolné bázi, jestli žáci chtějí, nebo nechtějí,“ poznamenal Zajíček. 

Celý text najdete zde:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-cesku-stredni-skoly-navrat-letosnich-maturantu-konzultace-online-vyuka.A200502_105543_domaci_chtl