Pozor na dluhy, varuje děti komiks České advokátní komory. A čelí tvrdé kritice

Datum publikace: 16. 01. 2020
Periodikum:
denik.cz
Česká advokátní komora představila v rámci svého vzdělávacího projektu Advokáti do škol i komiks "Jak Katku dostal dětský dluh". V něm vypráví příběh holčičky, která neřešila jízdu načerno a nevracela knížky z knihovny, a byla překvapená, když za ní přišel exekutor. Projekt však vyvolává kritiku.

Katka se navyváděla spoustu lotrovin, sprejovala po zdech, nevracela knížky a jezdila načerno. Těšila se na to, až jí bude 15, protože si chtěla na své první brigádě vydělat na nový růžový iPhone. Nakonec přišla k nějakým penězům sběrem ovoce, ale než si stačila iPhone koupit, přišel exekutor a všechny peníze jí vzal. 
Tak vypadá komiks, který pro Českou advokátní komoru namalovala podle námětu Michala Žižlavského ilustrátorka Andrea Jarolímková. Komiks je součástí vzdělávacího projektu Advokáti do škol, který funguje zhruba půldruhého roku a má záštitu ministra spravedlnosti a ministra školství.

Podle Daniely Kovářové z odboru výchovy a vzdělávání České advokátní komory jde o projekt cílený na žáky a studenty střední škol, v jehož rámci chodí advokáti v něm zapojení zdarma ve svém volné čase do škol a debatují s žáky a studenty o právu, čímž zvyšují jejich právní vědomí a učí děti a studenty, jak předcházet soudním sporům či konfliktům s právem. "Projekt nesupluje běžnou školní výuku, ale doplňuje ji," uvádí Kovářová. Aktuální komiks však přesto vyvolává veřejnou kritiku.

Celý článek najdete zde: https://www.denik.cz/z_domova/ceska-advokatni-komora-kampan-exekuce.html