Patron dětí nabízí mimořádnou pomoc rodinám v nouzi

Datum publikace: 01. 04. 2020
Periodikum:
patrondeti.cz
Pomoc je určena rodinám postiženým výrazným snížením příjmů následkem pandemie koronaviru po 13. březnu 2020, kterým hrozí, že nebudou mít dost finančních prostředků na pořízení základních potřeb pro své děti.

Projekt pomáhá sociálně a zdravotně znevýhodněným rodinám a jejich dětem, které se dostaly vlivem různých okolností do těžké životní situace. Takovými okolnostmi mohou dnes být i nutná vládní opatření proti šíření nového typu koronaviru. Kvůli nim je mnoho rodin v situaci, kdy nemají na základní potřeby jako jsou potraviny, hygienické pomůcky, léky a podobně.

Projekt je ochoten všem rodinám, které to opravdu potřebují, pomoci finančními dary buď v hodnotě  2 x 2 000 Kč (v případě, že rodina nemá patrona příběhu) nebo dary v hodnotě 3 x 5 000 Kč (v případě, že rodina má patrona příběhu - patronem může být sociální pracovník, pracovník NNO, učitel, lékař, trenér apod., patronem v tomto případě nemůže být rodinný známý nebo rodič.). Finanční dary poskytuje projekt na každé jedno nezletilé dítě.

Pro pomoc takové rodině je potřeba vyplnit žádost, kterou naleznete spolu s detailními informacemi o mimořádné pomoci na webových stránkách https://patrondeti.cz/koronapomoc.

Související články na portálu Šance Dětem