Patron dětí jako oficiální neziskový partner filmového festivalu v Karlových Varech podpoří znevýhodněné rodiny

Datum publikace: 17. 08. 2021
Periodikum:
karlovarska.drbna.cz
Patron dětí bude jediným oficiálním neziskovým partnerem 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Charitativní projekt pomáhající zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem bude mít při filmovém festivalu svůj Den Patrona dětí v úterý 24. srpna na karlovarské kolonádě.

„Líbí se nám, že si každý dárce může vybrat konkrétní dítě, jehož příběh ho osloví a na pomoc je použito 100 procent zaslané částky. Já jsem se rozhodl podpořit šestiletého Matýska, který kvůli dětské mozkové obrně ochrnul na pravou polovinu těla,“ řekl prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška . Dodal, že věří v dobré jméno a neopakovatelnou atmosféru festivalu, které inspirují další lidi k podobnému kroku. Matýsek je jedním z mnoha dětí, které neměly v životě tolik štěstí jako jejich vrstevníci. Patron dětí, charitativní projekt Nadace Sirius, chce právě na ně svým partnerstvím s festivalem upozornit. Tato organizace propojuje laskavé lidi ochotné pomáhat s těmi, kteří pomoc skutečně potřebují. „Už čtvrtým rokem pomáháme zdravotně a sociálně znevýhodněným dětem z celé České republiky. Nabízíme přímou pomoc formou adresných veřejných sbírek,“ uvedla výkonná ředitelka Patrona dětí Edita Mrkousová.

Celý článek najdete zde: https://karlovarska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/4560-patron-deti-jako-oficialni-neziskovy-partner-filmoveho-festivalu-v-karlovych-varech-podpori-znevyhodnene-rodiny.html

peníze