Otcové změnili v době koronavirových opatření názor na mateřskou dovolenou

Datum publikace: 28. 06. 2021
Periodikum:
brnenska.drbna.cz
V době pandemických opatření vzrostl počet otců, kteří by byli ochotni zůstat s dítětem doma. Zvýšil se také počet těch, kteří na mateřskou či rodičovskou dovolenou opravdu nastoupili.

Pro muže v Česku už dávno není nástup na mateřskou dovolenou ostudou. Skoro osmdesát jedna procent z nich si myslí, že by měl otec trávit se svým dítětem alespoň část mateřské nebo rodičovské dovolené. Nezůstalo však jen u slov. Během pandemických opatření se až o polovinu zvýšil počet mužů, kteří využili volna k péči o své dítě. Tento trend zaznamenala mimo jiné i Česká spořitelna.  „Z našich analýz vyplývá, že zhruba deset procent otců z řad našich zaměstnanců využilo možnost práce z domu k větší péči o děti v předškolním věku. V řadě případů šlo o zaměstnance, jejichž manželky neměly tak velkou možnost pracovat z domova,”říká mluvčí banky Filip Hrubý.

Celý článek najdete zde: https://brnenska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/21415-otcove-zmenili-v-dobe-koronavirovych-opatreni-nazor-na-materskou-dovolenou.html

otec a dítě