Online doučování v českém znakovém jazyce

Datum publikace: 22. 04. 2020
Periodikum:
helpnet.cz
Pro žáky základních škol vytvořily studentky Ústavu jazyků a komunikace neslyšících na FF UK dobrovolnický projekt, výuka je zdarma.

Co je online doučování ve znakovém jazyce?

Je určeno žákům základních škol  a probíhá v období, kdy jsou tyto školy uzavřeny kvůli  koronavirové epidemii. Online doučování probíhá  v českém znakovém jazyce.

Doučovatelé jsou neslyšící i slyšící. Všichni jsou buď rodilými mluvčími českého znakového jazyka, nebo český znakový jazyk studovali na vysoké škole. Doučování probíhá  online  na platformách  ZOOM,  Skype  nebo Google Hangouts (dle domluvy žáka/rodičů a doučovatele).

Každý žák může Online doučování využít  max. 3x cca 45 minut týdně  (v kuse, nebo jednotlivě, na jeden předmět, nebo na více předmětů, s jedním doučovatelem, nebo s více doučovateli) - vždy na základě přání uvedených ve  formuláři pro objednání doučování.

Doučovatelé jsou  dobrovolníci. Za doučování nepřijímají žádné finance ani dary. Doučovatelé většinou nejsou profesionální učitelé, ale mají alespoň základní pedagogické vzdělání a zkušenosti. Doučovatelé nenahrazují učitele či školu a nenesou odpovědnost za výsledky žáků ve škole.

 

On-line doučování ve znakovém jazycenajdete a další informace zde:

https://sites.google.com/view/onlinedoucovaniczj/pravidla