Nikoliv senioři. Drahota nejhůř devastuje rodiny s dětmi, varují experti

Datum publikace: 11. 04. 2022
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Zatímco se koalice pře o zvýšení rodičovského příspěvku, na rodiny s dětmi tvrdě dopadají rostoucí ceny – od energií po potraviny. Obdobně jsou na tom senioři, těm už ale vláda navýšení důchodů odsouhlasila.

První data charitativního projektu Patron dětí ukazují, jak současné zdražování dopadá na rodiče s malými dětmi. Loni registrovali za první tři měsíce, a to navíc během tvrdých covidových opatření, sto žádostí o pomoc od rodin s dětmi v nouzi. Letos je to za stejné období 326 žádostí.

„Největší nárůst jsme zaznamenali u žádostí na příspěvky na obědy ve škole. V prvním čtvrtletí 2021 jsme měli 46 žádostí a teď jsme jich měli 180, jenom za první tři měsíce,“ říká Edita Mrkousová, výkonná ředitelka projektu Patron dětí.

O tom, že zdražování silně dopadá na rodiče s dětmi, nepochybuje i na základě vlastní zkušenosti. „Sama mám tři děti a vezměte si jenom ceny táborů. Dřív se platilo čtyři tisíce korun, dnes 7500 korun. To nemohou sociálně slabé rodiny vůbec dát. I mě jako ředitelku to zarazilo,“ upozorňuje.

Celý článek zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-nikoliv-seniori-drahota-nejhur-devastuje-rodiny-s-detmi-varuji-experti-197391

Související články:

Ustaraný muž