Nezatěžujte rodiče, procvičujte, vzkazuje ministr Plaga učitelům

Datum publikace: 24. 03. 2020
Periodikum:
denik.cz
Učitelé s plným nasazením komunikují s dětmi, rozdávají úkoly, testy, novou látku. To je sice chvályhodné, ale ministr školství Robert Plaga je dnes požádal, aby brali v potaz i rodičovskou kapacitu.

„Prosím je, aby se soustředili na procvičování probrané látky a na profilové předměty,“ uvedl Plaga. Měli by zohlednit, že mnozí rodiče pracují z domova a nejsou odborníci na vzdělávání. Těžko lze proto od nich očekávat, že zvládnou například fyziku, chemii, matematiku a cizí jazyk.

„Pedagogové musejí zvážit, co je zvladatelné, máme před sebou těžké týdny,“ řekl ministr školství. Zároveň slíbil, že ministerstvo společně s řediteli připraví plány výuky, aby rodiče měli jasné vodítko.

Ujistil také veřejnost, že se v žádném scénáři nepočítá s krácením letních prázdnin. „Zatím pracujeme s variantou, že se děti do školy vrátí v druhé polovině května,“ konstatoval Robert Plaga. To by znamenalo, že jednotné přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční začátkem června, státní maturity pak o týden později.

Přijímačky na maturitní obory se budou konat formou didaktického testu z češtiny a matematiky a budou jednokolové. Nelze je odpustit ani nahradit pololetním vysvědčením, neboť především na víceletá gymnázia je obrovský převis poptávky.

Celý text najdete zde: https://www.denik.cz/z_domova/odlozene-maturity-koronavirus-plaga.html