‚Nejsme holubník ani kroužek.‘ Děti se kvůli covidu odhlašují ze základních uměleckých škol

Datum publikace: 27. 01. 2021
Periodikum:
irozhlas.cz
Základní umělecké školy rozeslaly žádosti o zaplacení školného. Kromě peněz jim ale začaly chodit i žádosti o odhlášení dětí. Někde jde o jednotlivce, jinde až o desetinu žáků na oboru. „Setkáváme se s tím u výtvarek nebo tanců,“ popsal pro iROZHLAS.cz ředitel boskovické školy Petr Prosser. Škrty zatím dělat nemusí, obává se ale, že pokud by to pokračovalo, musel by sáhnout na úvazky. Ministerstva přitom nejsou schopná říct, kdy se děti vrátí.

Stejně jako běžné základní školy, i ty umělecké musely přejít kvůli pandemii koronaviru na online výuku.

V poslední době se ale začaly setkávat s nelibostí docházet na internetové hodiny. Někteří rodiče se pak rozhodli ušetřit a do dalšího pololetí děti nezapsat.

„Začíná se zvedat vlna odhlašování. Rodiče jsou naštvaní a mají toho plné zuby jako my všichni. Píšou nám, že to není kvůli financím, ale třeba u výtvarného oboru jim nevyhovuje výuka,“ popsal pro iROZHLAS.cz ředitel boskovické školy Petr Prosser.

Obecně je to podle něj problém zejména hromadných oborů, jako jsou právě výtvarný, taneční nebo literárně-dramatický. „U nás je největší problém výtvarka. Ze zhruba 90 žáků se jich už asi deset dvanáct odhlásilo,“ podotkl.

Prosser zároveň upozornil, že rodiče si nestěžují na jejich školu nebo konkrétní učitele, nevyhovuje jim online výuka jako taková. „Píšou, že až budeme zase fungovat normálně, tak dítě přihlásí. Ale nejsme holubník ani kroužek, jsme škola.“

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/skolstvi-skoly-zakladni-umelecke-skoly-skolne-ministerstvo-skolstvi-deti_2101270636_dok

Umělecké školy