Na děti samotné doma číhá mnoho nástrah, varují policisté z kraje

Datum publikace: 25. 03. 2021
Periodikum:
denik.cz
Děti by měly být poučeny o základních pravidlech, jak se chovat v různém prostředí a různých situacích. Děti by měly být poučeny o základních pravidlech, jak se chovat v různém prostředí a různých situacích.

Nyní se nacházíme ve velmi složité době, kdy v souvislosti s koronavirovou nákazou platí různá omezení a nařízení a zároveň nám školáci zůstávají na distanční výuce. Situace je o to složitější, že ne každý rodič si může dovolit vykonávat svoji práci z domova, a tak jsou mnozí rodiče nuceni své ratolesti nechávat samotné přes den doma, i když je to pro ně velmi složité. Nemají ani možnost být například se svými prarodiči nebo možnost, aby je ohlídal kdokoliv jiný. Většina rodičů si tak dělá starosti, co se asi děje, když jsou v práci. A oprávněně. Čím menší děti, tím jsou ohroženější a rizik, že se něco stane, je více. 

Dětem v souvislosti s tím vznikají také nové povinnosti v podobě např. včasné probuzení, hlídání všech on-line hodin a úkolů distanční výuky, ale také třeba polední ohřátí oběda.

Celý článek najdete zde: https://jablonecky.denik.cz/ctenar-reporter/na-deti-samotne-doma-ciha-mnoho-nastrah-varuji-policiste-z-kraje-20210324.html

děti samy doma