Na americké univerzitě můžete zdarma studovat online kurz první psychické pomoci

Periodikum
rozhlas.cz
Americká vysoká škola Johns Hopkins University zpřístupnila bezplatně svůj online kurz První psychická pomoc. Nabízí pomoc lidem s depresí, úzkostí, zájemcům o krizovou intervenci nebo o různé psychologické metody.

Vysoce hodnocený kurz navštěvují lidé z celého světa, momentálně má podle serveru  Good News Network  víc než 220 000 posluchačů a je jedním z nejoblíbenějších, které platforma Coursera nabízí. Výuka probíhá v angličtině, k dispozici jsou ukrajinské, řecké, ruské nebo španělské titulky.  První psychickou pomoc  vyučuje průkopník v oblasti psychologie George S. Everly, spoluautor amerického knižního bestselleru The Johns Hopkins Guide to Psychological First Aid.

Pětitýdenní kurz se dělí na půlhodinové až dvouhodinové lekce a zahrnuje třeba strategii reflexivního naslouchání, stanovování priorit nebo řešení akutní krize. Everly v něm seznamuje posluchače se svou metodou RAPID. „Tento model je široce použitelný – na pracovišti, v armádě, v náboženských organizacích, uplatní se i na místech hromadných nehod nebo při řešení závažnějších krizí, jako jsou psychologické následky loupeží, sebevražd nebo násilí,“ dodává autor.

 

Více informací najdete zde:

https://wave.rozhlas.cz/na-americke-univerzite-muzete-zdarma-studovat-online-kurz-prvni-psychicke-pomoci-8229813?fbclid=IwAR2vuZV6a7hbv76raTcglqQCOqCYHo454ki8vbXm9JB6PXRlw3_owFhIdZ4