MŠMT: Letních doučovacích kempů se zúčastnilo 89 tisíc žáků

Datum publikace: 28. 10. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Letních doučovacích kempů v červenci a srpnu se zúčastnilo 89 328 žáků základních škol. Kempů se konalo 5169, jejich program se soustředil především na sport, kterému se žáci v době výuky na dálku nemohli moc věnovat. Součástí programu bylo také často doučování látky, kterou účastníci probírali ve škole distančně. Informovala o tom mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Na pořádání letních kempů vyčlenilo ministerstvo školství před prázdninami zhruba 260 milionů korun. Cílem mělo být podle dřívějšího vyjádření ministra Roberta Plagy (za ANO) nejen dohnání znalostí, ale zejména podpora duševního zdraví školáků po výuce na dálku.

Kempy měly být vždy pro nejméně 15 dětí a trvat minimálně 40 hodin v pěti kalendářních dnech. Kromě mládežnických organizací je mohly pořádat i další neziskové organizace, školy či střediska volného času.

O peníze mohly žádat z dotačního programu. Resort z něj v létě vyplatil peníze pro více než 400 pořadatelů. Plaga před prázdninami avizoval, že kempy by mohly být dostupné pro asi 93 tisíc dětí.

Potřebu doučování pomáhaly určit školy

Podle informací MŠMT bylo součástí programu všech kempů sportování, které mělo dětem vynahradit nedostatek pohybu a volnočasových kroužků v době epidemie.

Velká část táborů s dotací od ministerstva měla v programu také doučování látky z výuky na dálku, přičemž potřebu doučování u konkrétních žáků pomáhaly určit základní školy, uvedl úřad.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/msmt-letnich-doucovacich-kempu-se-zucastnilo-89-tisic-zaku-40376109

dívka píše