Mikrobusy na objednání pro hendikepované od roku 2022 zajistí dopravu i pro Středočechy

Datum publikace: 06. 01. 2022
Periodikum:
helpnet.cz
Spolu s přípravami na spuštění zcela nového konceptu speciálních mikrobusů pro hendikepované od ledna 2022 se podařilo vyjednat možnost použití této služby i pro obyvatele Středočeského kraje v bezprostředním okolí metropole. Nově budou moci tuto službu v příměstských obcích za Prahou použít i obyvatelé Středočeského kraje s bydlištěm v těchto obcích ležících v 1. vnějším tarifním pásmu.

Za 70 korun se tak hendikepovaní svezou do Prahy speciálním mikrobusem třeba z Říčan, Jesenice, Černošic nebo z Hostivice. Všichni Středočeši s trvalým bydlištěm kdekoli ve Středočeském kraji budou moci tuto službu využít nově na území Prahy.  

Aktuálně provozovaná služba mikrobusů na objednání pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace, držitelů průkazů ZTP a ZTP/P s trvalým pobytem v Praze byla Hlavním městem Prahou na jaře letošního roku přesoutěžena a od 1. 1. 2022 ji budou provozovat dva noví poskytovatelé.

Na základě dohody radních Prahy a Středočeského kraje bude služba – provozovaná pod názvem Bezba doprava – nově určena také pro obyvatele s trvalým bydlištěm ve vybraných obcích v okolí Prahy. Jejich seznam je uveden na webu www.bezba.cz. Pro všechny Středočechy přibude možnost využít Bezba dopravu na území hlavního města Prahy za standardní ceny.

Celý článek najdete zde: https://www.helpnet.cz/aktualne/mikrobusy-na-objednani-pro-hendikepovane-od-roku-2022-zajisti-dopravu-i-pro-stredocechy

invalida