Marie Terezie by koukala. Žáci z kraje popisují zážitky z karantény

Datum publikace: 16. 05. 2021
Periodikum:
orlicky.denik.cz
Pedagogicko-psychologická poradna v Ústí nad Orlicí položila žákům v kraji jednoduchou otázku. Jak se vám žije a co děláte v době pandemie? Odpovědí, které dokumentují, jak žáci žili v době pandemické, přišlo více než šest stovek. Tištěnou formu „Deníku týhle doby“ slavnostně pokřtil krajský radní pro školství Josef Kozel.

„Mám ráda svět dnešní, po něm sama jdu a nevím, kam. Náš premiér v Praze běsní, že covidu unikám. A já s nebem nad hlavou cítím jaro a to mi dovolí být sem tam venku s rouškou, a to mi nevadí. A od čtvrtka respirátory na každém rohu nás čekají, Blatný to však neuhlídá a my jsme zoufalí,“ napsala v březnu žákyně Daniela. Její veršované prožívání pandemie je tak jednou z 615 odpovědí žáků, kteří poslali svůj vzkaz do pedagogicko-psychologické poradny v Ústí nad Orlicí.

„Nevěděli jsme, kolik můžeme oslovit dětí, ale že jich bude nakonec přes šest set, tak to nás vážně moc mile překvapilo. Žáci psali eseje, básně, otužovali se, vařili, šili, pěstovali. Zaujala nás opravdu především pestrost příspěvků, ale také fakt, že si náš projekt řada učitelů vzala jako osobní výzvu, a zapojili tak do tvoření často i celé třídy,“ vysvětlila ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny Petra Novotná. Žáci totiž nepsali jen dopisy a básně, ale doma se učili také vařit jako například žáci Základní školy Nádražní v Žamberku dokumentovali, co se naučili v karanténě uvařit či upéct.

Celý článek najdete zde: https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/marie-terezie-by-koukala-zaci-z-kraje-popisuji-zazitky-z-karanteny-20210513.html

děti a matka doma

Související články: