Letní tábory letos podraží o další testy. Nelíbí se to organizátorům ani rodičům

Datum publikace: 11. 06. 2021
Periodikum:
lidovky.cz
Ministerstvo zdravotnictví žádá, aby se děti na táborech každých sedm dní znovu testovaly na covid. Pro rodiče náklad navíc, pro pořadatele komplikace. Šéf resortu Adam Vojtěch nakonec lehce povolil.

Letní tábory se zřejmě ještě prodraží. Přestože na ně děti smějí jen s negativním výsledkem antigenního nebo PCR testu a mají dodržovat homogenitu kolektivu, podle ministerstva zdravotnictví pro ně po týdnu pobytu platí povinnost se opět otestovat. To se ale nelíbí organizátorům táborů, kteří jsou zásadně proti. „Jsme naštvaní. Nemáme problém s tím, aby se děti otestovaly předem. Ale vadí nám, že je máme po sedmi dnech testovat znovu. To je nesmysl,“ sdělil předseda Asociace dětské rekreace Miroslav Topinka. Táborové organizace argumentují tím, že po týdnu v přírodě, kde se skupiny zcela izolují od ostatních lidí, děti se stýkají jen mezi sebou a maximálně potkají srnku, je testování nadbytečné: už předem otestované děti se nemají od koho a kde nakazit.

Výhoda jménem PCR

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) jejich podněty zaznamenal a nakonec trochu povolil. „Vnímám debatu o testování v průběhu letních dětských táborů. Řešil jsem to dnes s hlavní hygieničkou a domluvili jsme se na mírném uvolnění. Pokud bude dítě před akcí otestováno metodou PCR, nebude se muset po sedmi dnech přetestovat. U antigenních testů přetestování zachováme,“ napsal ministr večer na Twitteru.

Celý článek najdete zde: https://www.lidovky.cz/domov/letni-tabory-podrazi-o-dalsi-testy.A210610_123819_ln_domov_lros

Děti sedí na trávníku

Související články: