Lepší jeden opečovávaný plyšák než hromada zaprášených v krabici. Kolik hraček děti doopravdy potřebují?

Datum publikace: 02. 09. 2021
Periodikum:
maminka.cz
Odolat reklamám a smutným očím ratolestí žadonících o novou hračku není vůbec jednoduché. Kolik hraček vaši potomci opravdu potřebují a proč jim spíše škodíte, když pořídíte vše, na co si vzpomenou? Zeptali jsme se odborníků.

V první řadě je dobré vědět, že velké množství hraček není zárukou štěstí a spokojenosti. Existuje řada výzkumů a studií, které říkají, že děti si hrají s mnohem větším nadšením a také delší dobu, když mají spíše méně hraček, než když přetékají z pokojíčku. Čím méně, tím více dítě zapojuje vlastní fantazii a rozvíjí tvůrčí myšlení, zdůrazňují vědci a psychologové.

Mnozí jsou dokonce toho názoru, že děti, které mají méně hraček, disponují lepšími sociálními dovednostmi, pečlivěji pečují o své věci, více si jich váží, jsou pořádnější a zodpovědnější. 

Kolik hraček dítě potřebuje? 

Psycholožka a psychoterapeutka Mgr. Pavla Koucká tvrdí, že některé děti zvládají pokojík plný hraček dobře. Ale jsou takové, které neudrží v hračkách pořádek a jsou z toho nesvé. Když je hraček moc, vytrácí se vztah k nim. 

Celý článek najdete zde: https://www.maminka.cz/clanek/lepsi-jeden-opecovavany-plysak-nez-hromada-zaprasenych-v-krabici-kolik-hracek-deti-doopravdy-potrebuji

Související články:
medvídek