Kroužky a dětské tábory se stávají luxusem. Rodiče kvůli nim musí šetřit

Datum publikace: 01. 05. 2022
Periodikum:
tn.nova.cz
Kroužky a další volnočasové aktivity pro děti jsou sice stále žádanější, ale také čím dál dražší. Možná i proto teď rodiče častěji volí ty levnější, například skautské oddíly. Pro představu – jihomoravští skauti mají nejvíc členů za posledních 20 let a letní tábory, které patří mezi ty levnější, jsou už teď plně obsazené. I tak ale řada rodičů kvůli tomu bude muset šetřit.

Mít děti je čím dál náročnější. Teď, když má inflace už dvě cifry, to všichni rodiče poznávají naplno. Zdražilo jídlo, pomůcky do školy a veškeré volnočasové aktivity. "Očekáváme, že některé kluby budou přistupovat ke zdražování táborů a víkendových akcí," uvedla Klára Smejkal ze skautů Jihomoravského kraje. Zájem o kroužky pro děti je přitom obrovský. Pandemie koronaviru ukázala, jak důležité je pro ně trávit čas aktivně mezi vrstevníky. Například skauti zažívají největší boom desetiletí. Oddíly mají dlouhé čekací listiny a rodiče musejí počítat s tím, že než se na dítě dostane řada, může být o několik let starší. "Průměrná doba tak rok až dva," prozradil Tomáš Rajtora, zástupce vedoucího skautského střediska v Říčanech. Skautské klubovny potřebují rozšířit, ale stavební úpravy brzdí vysoké ceny materiálu.

Celý článek najdete zde: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/461338-krouzky-a-detske-tabory-se-stavaji-luxusem-rodice-kvuli-nim-musi-setrit?campaignsrc=tn_clipboard

Související články:

Chlapec běží v přírodě