Kraj chce poděkovat výjimečným pěstounům. Posílejte nominace

Datum publikace: 27. 07. 2020
Periodikum:
msk.cz
Přes 600 dětí z Moravskoslezského kraje vyrůstá v dětských domovech, přitom by nemuselo. Většina z nich by mohla žít v domácím prostředí. Proto kraj podporuje pěstounskou péči. Chce také ocenit výjimečné lidi, kteří se rozhodli nabídnout zázemí těmto dětem, aby nemusely být v ústavu. Nominace na ocenění přijímá krajský úřad do 4. srpna.

„Ve srovnání s ostatními je Moravskoslezský kraj na absolutní špici, máme nejvíce dětí v pěstounské péči. Daří se nám hledat obětavé lidi, kteří nabídnou zázemí a lásku dětem, které by jinak musely vyrůstat v dětském domově. Aktuálně evidujeme přes tři a půl tisíce dětí, které žijí u pěstounů, a já věřím, že se nám podaří najít rodinu i dalším,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil s tím, že oceňování pěstounů má být poděkováním za obětavost a také motivací pro další lidi, aby pomoc dítěti bez rodinného zázemí zvážili. 

Ocenění pěstouni obdrží v průběhu září na krajském úřadu nebo v rámci plánovaných „Dnů rodin“ vouchery na wellness pobyt. Nominace mohou lidé posílat nejpozději do 4. srpna 2020 na emailovou adresu  andrea.praskova@msk.cz. Je také třeba uvést konkrétní důvody, proč by nominované pečující osoby měly být oceněny.

 „Samozřejmě máme seznamy lidí, kteří se o děti z domova starají. Oceňovat ale chceme hlavně podle postřehů těch, kteří se s pěstouny setkávají v běžném životě. Ať už jsou to známí, učitelé nebo třeba sousedi. Hledáme výjimečné osobnosti, které svým přístupem a osobním nastavením přispívají k rozvoji náhradní rodinné péče. Bývají to velmi silné příběhy lidí, kteří jsou ochotni více dávat než dostávat,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Celé znění článku již bohužel není dostupné.

Rozvětvená rodina