Kraj chce poděkovat výjimečným pěstounům. Posílejte nominace

Periodikum
msk.cz
Přes 600 dětí z Moravskoslezského kraje vyrůstá v dětských domovech, přitom by nemuselo. Většina z nich by mohla žít v domácím prostředí. Proto kraj podporuje pěstounskou péči. Chce také ocenit výjimečné lidi, kteří se rozhodli nabídnout zázemí těmto dětem, aby nemusely být v ústavu. Nominace na ocenění přijímá krajský úřad do 4. srpna.

„Ve srovnání s ostatními je Moravskoslezský kraj na absolutní špici, máme nejvíce dětí v pěstounské péči. Daří se nám hledat obětavé lidi, kteří nabídnou zázemí a lásku dětem, které by jinak musely vyrůstat v dětském domově. Aktuálně evidujeme přes tři a půl tisíce dětí, které žijí u pěstounů, a já věřím, že se nám podaří najít rodinu i dalším,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro sociální oblast Jiří Navrátil s tím, že oceňování pěstounů má být poděkováním za obětavost a také motivací pro další lidi, aby pomoc dítěti bez rodinného zázemí zvážili. 

Ocenění pěstouni obdrží v průběhu září na krajském úřadu nebo v rámci plánovaných „Dnů rodin“ vouchery na wellness pobyt. Nominace mohou lidé posílat nejpozději do 4. srpna 2020 na emailovou adresu  [email protected] Je také třeba uvést konkrétní důvody, proč by nominované pečující osoby měly být oceněny.

 „Samozřejmě máme seznamy lidí, kteří se o děti z domova starají. Oceňovat ale chceme hlavně podle postřehů těch, kteří se s pěstouny setkávají v běžném životě. Ať už jsou to známí, učitelé nebo třeba sousedi. Hledáme výjimečné osobnosti, které svým přístupem a osobním nastavením přispívají k rozvoji náhradní rodinné péče. Bývají to velmi silné příběhy lidí, kteří jsou ochotni více dávat než dostávat,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Navrátil.

Zdroj najdete zde: https://www.msk.cz/cz/socialni_oblast/kraj-chce-podekovat-vyjimecnym-pestounum--posilejte-nominace-148273/