Koronavirus děti nezastavil, v některých sportech jich dokonce přibylo

Datum publikace: 28. 05. 2021
Periodikum:
idnes.cz
Vrátí se děti po lockdownech ke sportu, a pokud ano, v jaké budou kondici? Tyto obavy sportovních oddílů v Olomouckém kraji se podle všeho nenaplní. U některých sportů naopak dětí přibylo.

„Je to především díky obětavcům, kteří s mládeží pracovali, byť to bylo jenom v online formě,“ ocenil šéftrenér Fotbalového svazu Olomouckého kraje Lukáš Staroba. Sportovní kluby obnovily tréninky mládeže po dlouhém půlroce. Fotbalový trenér pro přerovský okres Jan Kroča ví, jak těžké bylo mladé udržet, aby cvičili a trénovali individuálně alespoň tak, jak restrikce umožnily. Sám patří k nejlépe hodnoceným trenérům, kteří dokázali s mládeží celou dobu lockdownu pracovat. „Byl jsem s mladými fotbalisty v kontaktu šestkrát týdně. Přes Zoom probíhaly denně s výjimkou neděle hodinové tréninky. Šlo o jógu, kompenzační a intervalový trénink. Určitě nedošlo na to, že bychom teď měli na hřišti malé fotbalisty, kteří zapomněli hrát nebo jsou bez kondice,“ pochvaloval si Kroča.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/sport-deti-koronavirus-olomouc.A210522_609257_olomouc-zpravy_dik

Děti na hřišti

Související články: