Když máte děti a také koronavirus: Jak to zvládnout?

Datum publikace: 26. 03. 2020
Periodikum:
tiscali.cz
Každý rodič to zná, péče o děti není jednoduchá. Hotová noční můra však nastane, když onemocníte, nebo dokonce když onemocní také váš partner. Ať už jde o "obyčejnou" chřipku, nebo o koronavirus, máme pro vás pár základních rad, jak to co nejlépe zvládnout.

Starat se o děti, zvlášť pokud jsou malé, je samo o sobě náročné. Ještě mnohem těžší je o ně pečovat, když onemocníte. Pro takový případ je dobré mít plán a počítat i s horším scénářem. Pokud ve stejnou dobu onemocní také váš partner, nebo dokonce pokud oba skončíte v nemocnici, je třeba předem určit, kdo se postará o vaše děti.

V současné době je největším strašákem koronavirus. Pokud byste ho měli a chytl by to také váš partner, velmi pravděpodobně budou nakažení též vaše ratolesti. To vylučuje, abyste je svěřili do péče prarodičům. Starší lidé patří mezi nejvíce ohrožené skupiny. Tato onemocnění snáší nejhůře a je u nich nejvyšší riziko komplikací. Ideální je domluvit se dopředu s mladšími ročníky z rodiny, v nejlepším případě se svými sourozenci, tedy tetami a strýci dětí. 

Ať už nastane jakákoli situace, udělejte si krizový plán, abyste věděli, kdo se postará nejen o vaše děti, ale třeba i psa. Vytipujte si přátele nebo členy rodiny, kteří jsou méně ohrožení a mohli by vám pomoci. Jejich telefonní číslo mějte na viditelném místě, aby se s nimi v případě nutnosti mohl kdokoli spojit.

Hlavně se postarat o stravování

Pokud průběh onemocnění u vás či vašeho partnera nebude vyžadovat hospitalizaci, v ideálním případě se izolujte. Přestože průběh vašeho onemocnění nemusí být vážný, můžete se dostat do stavu, kdy péči o potomky budete zvládat hůř nebo ji nezvládnete vůbec.

Celý článek jek dispozici zde: https://zpravy.tiscali.cz/kdyz-mate-deti-a-take-koronavirus-jak-to-zvladnout-341812