Jesle, školka, dětská skupina? Jak se v nich vyznat a kde bude dítě šťastné

Datum publikace: 12. 01. 2022
Periodikum:
wave.rozhlas.cz
Kdo se nejlíp postará o vaše malé dítě, když jste v práci? Jak se mezi miniškolkami, skupinami a herničkami zorientovat? Jaký je mezi nimi rozdíl a kolik stojí? Džunglí českého předškolního vzdělávání a péče vás provedou Houpačky.

„To, že se něco jmenuje Miniškolka Cipísek, ještě nedává žádnou informaci. Jde o dětskou skupinu? Je to registrovaná školka? Zařízení, které někdo provozuje jako živnost? Právních statusů zařízení pro malé děti v Česku je několik a u všech čeká na rodiče různá míra odpovědnosti i nejistoty,“ říká Jiřina Chlebovská z odboru rodinné politiky a ochrany práv dětí Ministerstva práce a sociálních věcí. Rodiče se podle ní musejí dobře zorientovat, jaké mají ve svém okolí možnosti. Existují totiž tři základní typy předškolního vzdělávání a péče. „Pokud je to školka nebo soukromá školka, která poskytuje předškolní vzdělávání, musí mít vzdělávací program,“ představuje první typ Jiřina Chlebovská.

Celý článek a rozhovor najdete zde: https://wave.rozhlas.cz/jesle-skolka-detska-skupina-jak-se-v-nich-vyznat-a-kde-bude-dite-stastne-8658723

Související články:
Dívka ve školce