Jak vybrat domácí zvířátko?

Datum publikace: 14. 06. 2021
Periodikum:
happybaby.cz
Téměř každý z nás v dětství toužil po nějakém domácím zvířátku. Tak i moje děti neustále chtějí něco malé, milé, což by jim doma dělalo radost. Jak však vybrat správné domácí zvířátko?

Když si vzpomenu na moje dětství, tak mohu s klidným svědomím napsat, že jsem měla doma téměř vše, co se tam vešlo. Od hadů, žab, rybiček, různých ptáků, koček, myší, křečci, ještěrek, psa až po zachráněné káně lesní, malé vřeteničky či vlaštovky a sýkorky s poraněným křídlem. Dokonce na mámu vykoukl ze skříňky holub. Touha po domácím zvířátku může být fakt ohromná. 

Jak tedy vybrat domácí zvířátko?

Pokud však nechcete doma překvapení, jak měla moje máma, tak byste si měli nejprve vy rodiče doma zhodnotit, co by bylo pro vás vhodné, o co byste se dokázali postarat, tak aby vám to nezabíralo čas nebo vám to nějak vážně neomezovalo či nepoškodilo vaše návyky a koníčky. Také je třeba zhodnotit, které domácí zvířátko je vhodné pro různé věkové kategorie. Přece jen křečci v rukou zcela malých dětí zcela vhodné nejsou.

Uvědomte si, že vlastně vybíráte dalšího člena rodiny!

Každé zvířátko bude totiž potřebovat váš čas. Umýt, vyčistit akvárium či klec, vyvenčit, nakrmit. Některé zvíře potřebuje vašeho času méně, jiné více. Psa si můžete s sebou vzít téměř všude, pokud vás to nebude obtěžovat. Je spíše vhodný pro aktivní lidi, kteří se umí i tak trochu pro zvířátko obětovat.

Celý článek najdete zde: https://happybaby.cz/rodina/domaci-zviratko/

Kokršpaněl

Související články: