Jak snadno na bezpečný domov pro malé děti?

Datum publikace: 02. 07. 2021
Periodikum:
tehotenstvi.cz
Domov je tam, kde je srdce… A kde mohou na kojence i batolata číhat rizika. Několika jednoduchými metodami naštěstí můžete proměnit váš dům na bezpečné útočiště. Ať už máte přítulné dítě, které by nejraději zůstalo zabaleno ve vaší náručí jako burrito, nebo už zvládá kvadrupedální chůzi, vyplatí se co nejdříve zabezpečit váš domov.

Učinit patřičná opatření v celém domě se však mnoha maminkám jeví jako příliš obtížný úkol. Jestliže se vaše dítě teprve začalo plazit, můžete (naštěstí) některé věci odložit na později.   Jak zabezpečit dům pro miminko, které se plazí nebo leze?

Kabely – riziko udušení číslo 1

Nenechávejte šňůry ležet volně na zemi, nýbrž je zkraťte a veďte lištami.   Kabely od elektrospotřebičů také znepřístupněte dítěti. Miminko by mohlo o kabel zakopnout či za něj zatáhnout, a vařící voda v konvici by tak místo v šálku mohla skončit na jeho hlavě.     Ideálně by se v okolí dětské postýlky neměly nacházet žádné kabely. Elektrické zásuvky či zástrčky kryjte speciálními bezpečnostními nástavci. Zamezíte tak tomu, aby do nich ratolest strkala (mokré) prsty či hračky .   Dítě by se nemělo seznámit ani s bateriemi. Ujistěte se, že veškeré baterie do hraček jsou řádně připevněny a že nemůže dojít k jejich vyjmutí. Hrozí totiž jejich spolknutí. V takovém případě je podle světových statistik riziko úmrtí dítěte zhruba 10 %.

Celý článek najdete zde: https://www.tehotenstvi.cz/deti/jak-snadno-na-bezpecny-domov-pro-male-deti

batole

Související články: