Jak si s dětmi užít dovolenou offline? Psychiatr Cimický upozorňuje na jeden významný detail

Datum publikace: 13. 07. 2020
Periodikum:
llifee.cz
Chystáte se na dovolenou se svými potomky a obáváte se už teď, že se místo krásám přírody budou věnovat svému tabletu nebo mobilu? Nezoufejte. Namísto toho raději vyzkoušejte následující tipy, které je přesvědčí, aby si prázdniny užily naplno a bez moderní techniky.

Současná generace dětí si už  volné chvíle  bez mobilu či tabletu skoro ani nedovede představit. Jak přimět potomky, aby si alespoň na dovolené vychutnávali všechny zážitky naplno a bez starostí s hledáním wifi signálu?

Dejte si práci a vymyslete zábavnou aktivitu

Abyste udrželi  dětskou pozornost , vymyslete pro ně zábavnou aktivitu. Jedině činnost, která děti zabaví, zajistí, že nebudou na dovolené tak často sahat po mobilu nebo tabletu. Dejte jim možnost výběru při plánování výletů a míst, která hodláte navštívit. Zajímejte se, co by vaše  děti  chtěly vidět nebo co by chtěly dělat. Uvidíte, že vzájemné naslouchání vám pomůže ke spokojenosti všech. S dobrým programem totiž nedostane nuda ani technika žádnou šanci.

Ani nepřízeň počasí vás neodradí

Jedním z dalších důvodů, proč se děti i na  prázdninových pobytech  uchylují k mobilům, je špatné počasí. Nedovolte, aby vás uzavřelo na hotelovém pokoji a vyrazte s dětmi do krytého aquaparku, nebo poznejte místní zoo, akvárium či pohádkovou výstavu. Zkrátka vymyslete program do deště, který vaše děti ocení. Umožní vám to užívat si dovolenou naplno, i když vám počasí zrovna nepřeje.

Celý text najdete zde:

https://www.lifee.cz/deti-a-rodina/jak-si-s-detmi-uzit-dovolenou-offline-psychiatr-cimicky-upozornuje-na-jeden-vyznamny-detail_132503.html