Jak dítě připravit, aby bez stýskání zvládlo tábor?

Datum publikace: 01. 07. 2019
Periodikum:
supermamy.maminka.cz
Letní tábor už máte dávno vybraný a zaplacený, ale zatímco ostatní děti se těší, vaše dítě propadá čím dál větší hrůze? Některé dítě zvládne už v osmi letech třítýdenní tábor, jiné se v deseti děsí i týdenního. Jak dítě na pobyt připravit a na jaké otázky byste si měli odpovědět, než začnete balit kufr?

Některé tábory berou děti dokonce už od pěti let, ale podle vedoucích je to brzy, pokud nechcete, aby se dítěti moc stýskalo. „Lepší je, když děti už aspoň chodí do školy, kde se také naučí do jisté míry chovat se samostatně. Tedy první tábor až po první třídě,“ radí Kryštof Klimeš, který jezdí jako instruktor.

Základní pravidlo je jednoduché – první stupeň maximálně na dva týdny, druhý stupeň na tři. Tak dlouhé většinou bývají jen všeobecné tábory, jazykové nebo sportovní bývají kratší, týdenní až desetidenní. Týden většinou trvají i příměstské tábory, kam dítě ráno přivedete a večer odvedete. Na volbu tábora a jeho délky už je teď pozdě, ale můžete se alespoň ujistit, že jste vybrali v zásadě dobře.

Určitě, i několikrát! Pokud tábor trvá déle než týden, stojí za zvážení i poslání balíčku s pár sladkostmi. Dávejte si ovšem pozor na to, co píšete – mohou to být banality, popište třeba cestu do práce, ale nezmiňujte, že se vám stýská. Vyhněte se familiárním oslovením na obálkách, pošta se na táboře často rozdává veřejně a dítě by mohlo být terčem posměchu. Zvláště u menších dětí zvažte, zda jeden dva pohledy nedat vedoucím při odjezdu, aby je děti dostaly už první dny.

Celý článek najdete zde:

https://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-vychova-deti/401368/jak-dite-pripravit-aby-bez-styskani-zvladlo-tabor-nejezdete-pro-nej.html