Dospělí s ADHD čelí pocitům selhání a nedostatečnosti, dějí se jim věci, které nedávají smysl

Datum publikace: 18. 05. 2022
Periodikum:
wave.rozhlas.cz
S poruchami pozornosti se potýká přibližně pět procent populace. Stále častěji lidé hovoří o tom, že z původní „dětské diagnózy“ nevyrostli. Jak těžké je najít hranici mezi roztěkaností a poruchou? A jaké možnosti kompenzace a léčby v současné době máme? O tom mluvila v Diagnóze F psychiatrička Jitka Holčapková.

ADHD je jedna z nejčastějších dětských diagnóz z oblasti duševních poruch. Dlouhou dobu se lékaři domnívali, že z ní člověk prostě vyroste. V posledních letech se ale čím dál častěji mluví o lidech, kteří se s příznaky poruchy potýkají v dospělosti. „Mnoho dětí vyroste z konkrétních projevů, třeba že jsou hlučné, naučí se ovládat, symptomy zeslábnou, ale asi dvě třetiny lidí si poruchy pozornosti nesou i do dospělosti,“ říká psychiatrička Jitka Holčapková, která se pacientům s ADHD věnuje ve své praxi a zároveň má s ADHD vlastní zkušenost.

Celý článek a rozhovor najdete zde: https://wave.rozhlas.cz/dospeli-s-adhd-celi-pocitum-selhani-a-nedostatecnosti-deji-se-jim-veci-ktere-8740006

Související články:

Obrázek hlavy s pružinami