Dominikovi, kterého týrali rodiče, se vede dobře a prospívá ve škole

Datum publikace: 20. 09. 2011
Periodikum:
idnes.cz
Týraný Dominik se z hrůz, které zažil, vzpamatovává v Klokánku, kam byl i se sestrou umístěn. Jejich rodiče byli v únoru odsouzeni k několikaletému vězení.

Chlapec ze školy nosí dobré známky a konečně prožívá dětství, na jaké měl právo. Na úřadě, kde si týrání nevšimli, přijali tři nové sociální pracovnice.

"Daří se mu nad očekávání výborně, když si vezmeme tu hrůzu, kterou musel zažít. Kdo viděl fotografie, jak byl zubožený, tak by jej nyní nepoznal," popsala Marie Vodičková z Fondu ohrožených dětí. Dominik, kterého rodiče roky fyzicky i psychicky trýznili, se svojí sestrou Lucií nyní žije v Klokánku.

"Doufáme, že ho bude možné, třeba i společně se sestrou, umístit v budoucnu do náhradní rodinné péče," přeje si Vodičková. Podle ní je také chlapec, kterého minimálně čtyři roky surově bili a týrali vlastní rodiče, vzorným žákem. "Ze školy nosí samé jedničky," chválí chlapce Vodičková. Zároveň ale přiznala, že zpočátku s ním problémy byly.

Celé znění článku naleznete na: http://zpravy.idnes.cz/dominikovi-ktereho-tyrali-rodice-se-vede-dobre-a-prospiva-ve-skole-10i-/domaci.aspx?c=A110920_1654483_brno-zpravy_kol 

> další zprávy z médií