Dokument o sexuálních predátorech V síti půjde do kin ve dvou verzích

Datum publikace: 06. 02. 2020
Periodikum:
novinky.cz
Hned dvě verze dokumentu V síti se rozhodli tvůrci vyslat do českých kin. Oficiální premiéru si odbudou 27. února. Stominutový dokument bude přístupný lidem od patnácti let. Kratší verze trvající 63 minut V síti: Za školou cílí už na děti od dvanácti let. Ve středu také filmaři zveřejnili i novou ukázku ze snímku.

Režiséři Barbora Chalupová a Vít Klusák vysvětlují dvě verze dokumentu tím, že chtějí, aby se dokument dostal hlavně k těm, kterých se týká. Tedy k potenciálně ohroženým dětem, které hledají na různých sociálních sítích nové kamarády, ovšem záhy se ocitají v hledáčku sexuálních predátorů. "Proto jsme připravili verzi V síti: Za školou, která bude přístupná od 12 let a kina ji budou uvádět spíše v odpoledních časech. Jde o výběr dramatických scén z velkého filmu, které jsou doplněné o vstupy našich hereček. Tereza, Sabina a Anežka v nich mladším divákům radí, co v takových vypjatých situacích dělat a na koho se obrátit," vysvětluje Klusák.

Předprodej vstupenek na obě verze filmu postupně spouštějí kina po celé republice včetně multikin. V síti: Za školou je zároveň páteří připravované osvětové kampaně. Školy si mohou projekci této verze pro žáky od druhého stupně ZŠ objednat přes svého kinaře nebo u distributora, společnosti Aerofilms. Režiséři, herečky a experti jsou připraveni od premiéry až do konce školního roku jezdit společně s filmem po Česku. "Máme za sebou už několik předpremiér a projekcí pro učitele, ale ta pro děti z jedné základky patřila mezi ty vůbec nejlepší díky tomu, jak zajímavými otázkami nás zahrnuly," říká herečka Anežka Pithartová.

Přístupnost u standardní celovečerní verze V síti se po dohodě s psychology a odborníky posunula na 15 let. "Často teď slýcháme, že se někdo nezvládne podívat ani na ukázku, natož na celý film. Bude to nejspíš tím, že většina diváků netuší, že i takový film, jako je V síti, může být dojemný, nebo dokonce vtipný," uzavírá Vít Klusák.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/dokument-o-sexualnich-predatorech-v-siti-pujde-do-kin-ve-dvou-verzich-40312312