Do nízkoprahových center se budou moct vrátit děti z vyloučených lokalit

Datum publikace: 11. 05. 2020
Periodikum:
irozhlas.cz
Ode dneška se uvolní další mimořádná opatření vlády proti šíření nákazy koronavirem. Kromě letních zahrádek a nákupních center se bude rozvolnění týkat také některých sociálních služeb. Po dvou měsících se například znovu otevřou nízkoprahové kluby, kde sociální pracovníci pomáhají dětem z vyloučených lokalit se školou i volnočasovými aktivitami.

Sociální pracovníci nyní za dětmi domů nemůžou a zařízení jsou zavřená, proto někteří pomáhají dětem alespoň přes webkameru. Od pondělí, kdy opět otevřou, budou muset dodržovat preventivní opatření. Třeba v nízkoprahových klubech Armády spásy v Ostravě a Kopřivnici budou zaměstnanci dětem měřit teplotu. „V každé místnosti budou děti maximálně po dvanácti. Hračky a veškeré sportovní nářadí, které tam máme, jsme vydezinfikovali,“ popsala pro Radiožurnál ředitelka preventivních programů Marcela Stryjová. „Máme našito dostatek roušek, kdyby děti neměly, nebo je měly špinavé. Zaměstnanci budou mít roušky a štíty.“ Od pondělí začnou fungovat také služby pro ohrožené rodiny s dětmi. Kromě toho se znovu otevřou třeba pedikúry, manikúry, solária a kosmetické nebo maskérské služby. Stejně tak už bude možné zajít si do kadeřnictví. I tam ale budou platit přísné hygienické podmínky.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nizkoprahove-centrum-otevreni-deti-koronavirus-socialni-sluzby-cesko_2005091400_kro

Související články na portálu Šance Dětem