Dětské domovy: nikdo ven ani dovnitř, vychovatelé jedou "nadoraz"

Datum publikace: 23. 03. 2020
Periodikum:
denik.cz
Uvnitř budovy a na dvoře za ní. To jsou teď jediná místa, kde svěřenci Dětského domova Litovel mohou trávit čas. Nesmí na vycházku, brigádu ani domů k příbuzným. Celé město a jeho místní části jsou v karanténě, v zařízení platí zákaz návštěv. Třiadvacet dětí od okolního světa izolovala rozsáhlá opatření kvůli šířícímu se koronaviru.

Bez dozoru chodit na vycházky, o víkendech a prázdninách jezdit za rodiči, příbuznými. Děvčata a chlapci v DD Litovel ze dne na den o tyto výhody přišli. Ne vlastní vinou.

Aby vedení domova zabránilo nákaze infekčním onemocněním Covid-19, na základě vládního rozhodnutí nařídilo izolaci.

„Od 11. března platí zákaz návštěv. Děti jsou uzavřené v domově, ale mají možnost jít na dvůr. Čerstvý vzduch jim jenom prospěje,“ prozradila ředitelka DD Litovel Marcela Opletalová. Výuka na školách je přerušená, vychovatelé tak museli přeorganizovat služby a zajistit nepřetržitý dozor. „Na pomoc jim přijdou učitelé,“ zdůraznila Opletalová. Součástí litovelského dětského domova je školní jídelna. O zásoby nemají místní kuchařky nouzi, byť někteří lidé berou obchody útokem a vykupují trvanlivé potraviny. „Snad jich bude dost a snad naše kuchařky vydrží,“ doufá ředitelka.

Celý text najdete zde: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/detsko-domovy-koronavirus-karantena-2020.html

Související článek na portálu Šance dětem: