Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech je v ohrožení. Schází jí odborníci

Datum publikace: 15. 09. 2021
Periodikum:
taborsky.denik.cz
Dětská psychiatrická nemocnice (DPN) Opařany dlouhodobě bojuje s nedostatkem kvalifikovaného personálu. Největší specializované zařízení v Čechách se snaží problémy dlouhodobě hasit, řešení hledá kraj i ministerstvo.

Nedávno vedení nemocnice snížilo kapacitu z 90 lůžek na polovinu, podobně dopadl i provoz ambulantní péče. Dříve DPN Opařany na Táborsku sloužila malým pacientům z celého Česka, nyní už jen jihočeským. Schází jim osm atestovaných odborníků. Zřizovatel ministerstvo zdravotnictví se snaží situaci vyřešit už od konce prázdnin, nové lékaře se však i přesto nedaří sehnat. Poskytování zdravotních služeb je podle mluvčí DPN Jany Sosny Voňavkové teď nastavené tak, aby stávající lékaři zvládli provoz. V pondělí 13. září se podle jejích slov uskutečnilo jednání se zástupci ministerstva zdravotnictví přímo v Opařanech. "Na základě tohoto jednání jsou otevřeny dvě varianty řešení. Za A seženou se ve spolupráci s ministerstvem atestovaní dětští a dorostoví psychiatři tak, aby péče mohla i nadále pokračovat," sdělila s tím, že vedení DPN předpokládá informaci od zřizovatele do jednoho měsíce.

Celý článek najdete zde: https://taborsky.denik.cz/zpravy_region/detska-psychiatricka-nemocnice-v-oparanech-je-ohrozena-schazi-ji-odbornici-20210.html

Související články:
terapeut