Děláme obrovskou chybu, když dětem všechno dáme, říká rodinný terapeut

Datum publikace: 17. 08. 2021
Periodikum:
vitalia.cz
Do jaké míry ovlivňují rodiče emocionální růst dětí a na co si při výchově dávat pozor? „V praxi například často vidím, co s dítětem provede předčasné umístění do jeslí nebo snaha rodičů udělat potomkům z dětství zábavní park,“ říká pedagog a lektor Jiří Halda.

Nástup do jeslí, školky či školy často bývá nesmírně stresujícím a emočně náročným obdobím jak pro dítě, tak i pro rodiče. Jak ale poznáme, zda je na tuto událost dítě připravené? Jaké zručnosti a mentální schopnosti by mělo dítě ovládat před tím, než udělá další krok na cestě životem? Co ovlivňuje zdravý vývoj dětských emocí a jak dítě vést k postupné emoční nezávislosti? Problematice se věnuje zkušený lektor Jiří Halda, více k tématu, jak při výchově skloubit zdravý fyzický a emoční růst dětí, přiblíží také v online přednášce Emocionální zrání a jeho klíčové podmínky ve středu 18. srpna.

Jak byste charakterizoval emočně zralé dítě?

Emočně zralé dítě má přirozenou dávku sebejistoty, smělosti, zvídavosti a tvořivosti. Jinými slovy niterně mu nic nebrání v rozvoji. Poznáte to na tom, že i když je živé, nebo naopak nenápadné, na jeho chování nepozorujete nic, co by vám přišlo „špatně“. Intuitivně to dokážou lépe poznat ženy, mistrovství v tom dosahují některé učitelky v mateřských školách.

Celý článek najdete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/emocionalni-zrani-ditete-jiri-halda/

Související články:
děti na oslavě