Chcete pro dítě vzdělání v zahraničí? Srovnání středních škol v USA, Británii a v Evropě

Datum publikace: 18. 01. 2022
Periodikum:
forbes.cz
„Rodičům říkám, ať se podívají na Harryho Pottera. Především britské kampusy fungují jako v Bradavicích,“ říká s nadsázkou Dominika Cimrová, ředitelka společnosti IQ Consultancy, jejíž česká pobočka studentům z Česka i Slovenska zprostředkovává studium na exkluzivních středních školách v zahraničí.

Ostatně představitelka Hermiony, herečka Emma Watson, vystudovala dívčí Headington School v Oxfordu, kam IQ Consultancy české studentky běžně posílá. České děti mají šanci dostat se i na další elitní britské školy s víc než staletou tradicí, jako jsou Brighton College či Eton College, kam pravděpodobně zamíří syn Kate a Williama princ George a kterou vystudovala dvacítka britských premiérů.

Kdy začít s přípravou

„Hlásit se na tyto školy ale lze jen s velkým předstihem a přípravou. Už nyní se věnujeme práci s dětmi okolo sedmi a osmi let, aby za pár let mohly této možnosti využít,“ podotýká Dominika Cimrová. Začít dítě připravovat kolem 11 let podle ní rozhodně není brzo, spíš jde o ideální start.

Celý článek najdete zde: https://forbes.cz/chcete-pro-dite-vzdelani-v-zahranici-srovnani-strednich-skol-v-usa-britanii-a-v-evrope/

studentka