Cesty k rodičovství jsou různé

Periodikum
denik.cz
Sex není jedinou cestou k dítěti. To se v novém odvážném spotu snaží ukázat osobnosti jako Anna Polívková, Hana Vágnerová, Marek Taclík, nebo manželé Klusovi. Stát se rodičem může člověk i díky pěstounství. O pěstounskou péči si loni u nás zažádalo celkem 504 lidí. K tomu, aby se podařilo dostat všechny děti z ústavů do rodin, je ale potřeba tento počet zpětinásobit.

Spot provokativní formou ukazuje, že nezáleží na cestě, jakou se do rodiny dítě dostane. Někde to je po vášnivých chvílích v posteli a jinde po o něco méně atraktivním vyplňování formulářů – na konci je ale stejný výsledek, dítě ve vaší náruči. „Chtěli jsme k tématu pěstounské péče přilákat co nejvíce pozornosti veřejnosti. Je to téma opomíjené a přitom velmi důležité - v  českých  ústavech je aktuálně 8000 dětí a právě nedostatek pěstounů je jedním z hlavních problémů celého systému české  sociální  péče," říká Julie Kochová z iniciativy Dobrý start, která za kampaní Díky pěstounství stojí.

Spot, který má na svědomí režisér Jan Látal s karlínskou agenturou NICE!, balancuje tak trochu na hraně. Tvůrci však věří, že přitáhne k tématu pozornost a strhne z pěstounství stereotypy. Jedním z hlavních hrdinů byl ve spotu písničkář Tomáš Klus a jeho žena Tamara. „Bylo mi ctí, protože věřím, že jedna z cest ke šťastnému světu vede skrze vymazlené děti. Při vší úctě k sestřičkám a tetám z kojeneckých ústavů, děti nejde v  práci vymazlit tak , jako doma, v rodině," říká Klus. Zájem osobností Moderní pěstounství už dávno neznamená vzít si do péče několik dětí najednou a uvázat se na celý den k plotně, ale je možností pro odvážné a moderní rodiny i singles.

Celý text na spot najdete zde: https://www.denik.cz/spolecnost/spot-sex-pestounstvi-kampan-20200625.html