Česko se opět připojí ke Global Money Week. Ten pomáhá zvyšovat finanční gramotnost

Datum publikace: 24. 01. 2020
Periodikum:
opojisteni.cz
Poslední březnový týden se v České republice opět uskuteční Global Money Week, který si klade za cíl zvýšit finanční gramotnost napříč generacemi a posílit znalost hodnoty peněz, jejich získávání a efektivní hospodaření s nimi.

Hlavními organizátory Global Money Week 2020 budou stejně jako loni yourchance o.p.s. EFPA ČR, národním koordinátorem je Ministerstvo financí. Po celém Česku budou probíhat akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže. Zapojí se základní i střední školy, knihovny, dětské domovy, finanční instituce, firmy i široká veřejnost. Světový týden vzdělávání vyvrcholí na počátku dubna odbornou konferencí v Praze, v prostorách ČNB. Organizátoři očekávají zapojení až 20 tisíc účastníků.

Česká republika se letos již po čtvrté zařadí mezi 175 zemí světa, kde tato iniciativa probíhá. Posláním GMW je bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity napříč generacemi. Do loňského ročníku GMW se zapojilo na 120 základních i středních škol, 45 dětských domovů a více než 30 institucí a knihoven. V úhrnu se tak v roce 2019 podařilo oslovit celkem 17 215 lidí z České republiky. "Je velký úspěch, že se nám v loňském roce podařilo zapojit tolik hráčů. Počet institucí, a především účastníků z řad dětí a mládeže, které Global Money Week oslovuje, rok od roku roste. Je to pro nás důkaz toho, že jde o velmi aktuální problematiku a máme na co navázat," konstatuje spoluzakladatelka a prezidentka EFPA ČR Mgr. Marta Gellová.

Celý článek najdete zde: https://www.opojisteni.cz/pojistny-trh/cr-se-opet-pripoji-ke-global-money-week-ten-pomaha-zvysovat-financni-gramotnost/c:18022/

Související články na portálu Šance Dětem