Batole požaduje odškodnění. Otec nesměl kvůli covidu k porodu

Datum publikace: 10. 08. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Ondřej Pecák s partnerkou a také jejich malé dítě společně žalují náhradu nemajetkové újmy za to, že loni v dubnu kvůli mimořádnému pandemickému opatření Ministerstva zdravotnictví nemohl být otec u porodu.

Nezvyklou žalobou se bude muset zabývat Obvodní soud pro Prahu 2. Dítě, které oslavilo jeden rok, společně se svými rodiči požaduje odškodnění za to, že otec nemohl být u porodu. Loni na jaře totiž platil plošný zákaz kvůli nebezpečí šíření covidu-19.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Rodina pražského advokáta Ondřeje Pecáka se snažila opatření zrušit už před porodem, ovšem procesně neuspěla kvůli tomu, že Ministerstvo zdravotnictví mezitím původní zákaz nahradilo novým, ač obsahově obdobným. Otec tak nesměl být přítomen u porodu.

„Vzpomenu si na ten moment, kdy jsem visel na plotě před porodnicí vzteklý. Opatření bylo podle nás postavené na hlavu, popíralo normální střízlivý přístup,“ reaguje Ondřej Pecák na dotaz, proč se rodina rozhodla ve sporu pokračovat.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/batole-pozaduje-odskodneni-otec-nesmel-kvuli-covidu-k-porodu-171566

Související články:
novorozenec