Nejčastější otázky k webinářům

 • Jak se na webinář přihlásím?

Pomocí on-line registračního formuláře, do něhož vyplníte své jméno (nebo přezdívku) a e-mail. Link na tento formulář je dostupný vždy měsíc před konáním webináře na stránce Webináře portálu Šance Dětem.

 • Musím uvést svůj skutečný e-mail?

Na e-mailovou adresu, kterou zadáte při registraci, vám zašleme přístupový link do virtuální učebny webináře. Bez funkčního e-mailu se tedy nebudete moct webináře zúčastnit. Pokud nechcete uvést svoji e-mailovou adresu (například proto, že obsahuje vaše jméno a příjmení), můžete si založit e-mail jiný.

 • Je účast na webináři anonymní?

Ano, může být, pokud si to přejete. Při registraci zadejte svoji platnou e-mailovou adresu (ta se ostatním účastníkům nezobrazí, slouží pouze pro zaslání přístupového linku na webinář) a dále jméno nebo přezdívku, pod kterou budete klást otázky.

 • Uvidí mě lektor nebo ostatní účastníci webináře?

Neuvidí. Ve videookénku je vidět pouze moderátor webináře a lektor. Ostatní účastníci uvidí pouze Vaše jméno nebo přezdívku, pod kterou jste do virtuální učebny vstoupil/vstoupila.

 • Jak dlouho webinář trvá?

Naše webináře trvají obvykle 60–90 minut.

 • Jak webinář probíhá?

Virtuální učebna se pro účastníky otevírá cca 10 minut před začátkem webináře. Vstoupíte do ní tak, že kliknete na link, který jsme vám zaslali e-mailem. V místnosti je přítomen moderátor (uvidíte jej ve videookně vlevo nahoře a uslyšíte jeho hlas), který vám případně poradí s nastavením zvuku a podobně. Komunikovat s ním můžete prostřednictvím chatu vlevo dole. V určenou dobu zahájení webináře se připojí i lektor, kterého rovněž uvidíte v menším videookně vlevo. Na ústřední části obrazovky bude lektor pouštět připravenou prezentaci a zároveň povede svůj výklad o daném tématu. Po skončení prezentace a výkladu budete vyzváni, abyste do chatového okna psali své dotazy na lektora. Webinář bude ukončen buď po zodpovězení všech dotazů, nebo po vyčerpání času určeného pro webinář.

 • Co když lektor nestihne zodpovědět všechny dotazy?

Pokud by bylo dotazů více, než by bylo možné v době webináře zodpovědět, zašleme vám lektorovu odpověď později e-mailem. Všechny dotazy (samozřejmě anonymně) budou i s odpovědí uveřejněny také na portálu Šance Dětem u článku, který o dané problematice pojednává.

 • Co když mě nějaká otázka napadne až po skončení semináře?

Můžete nám ji napsat na e-mail nazory@sancedetem.cz. Odpověď odborníka (může jít o jinou osobu, než byl lektor) pro vás zdarma zajistíme a zašleme e-mailem zpět.

 • Jak zjistím, jestli je můj počítač a internetové připojení pro účast na webináři dostačující?

Přečtěte si náš manuál, kde jsou uvedeny všechny technické požadavky včetně rad, jak si je ověřit.

 • Jakým způsobem budu moct klást lektorovi otázky?

Své otázky k tématu můžete poslat předem na náš e-mail nazory@sancedetem.cz nebo je v průběhu webináře pište do chatového okna vlevo dole na obrazovce.

 • Kolik osob se může jednoho webináře zúčastnit?

Webináře se může zúčastnit 25 osob.

 • Co když bude webinář naplněn a pro mne už nezbude místo?

Z každého webináře pořizujeme videozáznam – můžete se na něj podívat kdykoliv později. Své případné otázky nám můžete poslat na e-mail nazory@sancedetem.cz. Odpověď odborníka (může jít o jinou osobu, než byl lektor) pro vás zdarma zajistíme a zašleme e-mailem zpět.

 • Můžu svou účast zrušit?

Ano, pokud si z jakéhokoliv důvodu svou účast na webináři rozmyslíte, napište nám to na e-mail nazory@sancedetem.cz.

 • Co když mi při webináři nebude něco fungovat?

Prosíme, přečtěte si před zahájením webináře náš návod a ujistěte se, že máte vše potřebné. Do místnosti vstupte 5 až 10 minut před začátkem webináře a vyzkoušejte, jestli dobře vidíte a slyšíte. Budete-li mít nějaké potíže, popište je (pokud možno stručně) do chatového okna vlevo dole. Moderátor vám poradí, jak je vyřešit.

Zpět na téma Webináře