Vládní weby informující o koronaviru

Autor/ka: Redakce portálu Šance Dětem
Datum publikace: 14. 03. 2020, Aktualizováno: 03. 06. 2021
Na této stránce naleznete přehled oficiálních vládních webů souvisejících s opatřeními proti šíření nemoci COVID-19. Pokud hledáte podrobnější informace o tom, jak řešit problémy, kterým rodina čelí během karantény, využijte některý z odkazů na začátku článku.

Obsah článku:

POKUD JSTE RODIČ A HLEDÁTE INFORMACE O TOM, JAK V OBDOBÍ KARANTÉNY ZVLÁDAT VÝCHOVU POTOMKŮ, PÉČI O HANDICAPOVANÉ DÍTĚ, VÝUKU Z DOMOVA A DALŠÍ, KLIKNĚTE NA BANNER NÍŽE, NEBO SEM.

PROVOZUJETE-LI ORGANIZACI, ZABÝVAJÍCÍ SE POMOCI DĚTEM A RODINÁM V OHROŽENÍ, VYUŽIJTE ODKAZ NA NOVOU PLATFORMU NADACE SIRIUS. NAJDETE ZDE, MIMO JINÉ, INFORMACE O DOBROVOLNÍCÍCH, INFORMACE PRO KLIENTY, METODICKÉ MATERIÁLY A POKYNY.

Mimořádná pomoc Patrona dětí rodinám v nouzi

Projekt Patron dětí nabízí pomoc rodinám s nezletilými dětmi ve finanční nouzi, do které se dostaly v souvislosti s pandemií koronaviru.

Pomoc je určena rodinám postiženým výrazným snížením příjmů následkem vládních opatření po 13. březnu 2020, kterým hrozí, že nebudou mít dost finančních prostředků na pořízení základních potřeb pro své děti. Žádat můžete o dar ve výši 2x 2 000 korun, nebo 3x 5 000 korun. Pro konkrétní podmínky získání daru a další informace klikněte na banner níže.

Vládní weby informující o koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví zřídilo v souvislosti s epidemií zvláštní portál https://koronavirus.mzcr.cz/. Naleznete na něm nejen přehled o vývoji počtu nakažených, ale také doporučení pro domácí karanténu, důležité kontakty, seznam laboratoří provádějících testy na koronavirus a doporučení pro zdravotníky. Zaměstnavatelé si mohou prostudovat manuál přípravy pracoviště na onemocnění a zaměstnanci pracovněprávní souvislosti karantény.

Dalším důležitým zdrojem je zvláštní sekce „Informace ke koronaviru“ na stránkách MPSV. Zde očekávejte především informace o dostupnosti sociálních služeb a doporučení týkající se jejich poskytování, pracovněprávní souvislosti vládních omezení i doporučení pro seniory.

https://www.mpsv.cz/web/cz/informace-ke-koronaviru

Bližší informace týkající se agendy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy naleznete na:

https://www.msmt.cz/informace-k-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-v-cr

Přehledně uspořádané informace týkající se cestování, včetně mapy hraničních přechodů, naleznete na stránkách ministerstva vnitra.

https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

 

Autor/ka
Redakce portálu Šance Dětem

Autoři tohoto článku jsou členy redakce portálu Šance Dětem.

Molekula viru