Kde lze hledat pomoc - organizace a kontakty

Datum publikace: 22. 04. 2020
Periodikum:
veseli-nad-moravou.cz
POMOC OHROŽENÝM RODINÁM V SOUVISLOSTI S COVID-19. Přinášíme seznam kontaktů a organizací, na které se v současné době můžete obracet.

NADACE J&T

NADAČNÍ FOND ČESKÉHO ROZHLASU

COVID-19 – Rozšířená podpora jednotlivců v rámci grantového programu Člověk v nouzi

Žádost ke stažení zde: https://svetluska.rozhlas.cz/covid-19-rozsirena-podpora-jednotlivcu-v-ramci-grantoveho-programu-clovek-v-8165419

NADACE TEREZY MAXOVÉ

Krizový fond pomoci je určený pro rodiny ohrožené odebráním dětí kvůli chudobě a finančním problémům. Z příspěvku je možné hradit např. nájemné, kauci či dluh za dodávky energií. Předpokladem pomoci je potenciál jinak zdravého rodinného prostředí a spolupráce OSPOD.

NADACE LEONTÝNKA

NADAČNÍ FOND ALBERT

Pomoc sociálně ohroženým dětem v době pandemie COVID 19. Pomoc je určena sociálně ohroženým dětem, organizace jako azylové domy, dětské domovy či výchovné ústavy mohou žádat o částku do 20 000 Kč. Albert mezi žadatele rozdělí až 1 000 000 Kč.

Žádost zde: https://www.nadacnifondalbert.cz/clanek/111-nadacni-novinky/466-mimoradna-vyzva-na-pomoc-socialne-ohrozenym-detem-v-dobe-pandemie-covid-19

ČLOVĚK V TÍSNI

PSYCHOLOGICKÁ A PSYCHOTERAPEUTICKÁ POMOC

 KRIZOVÉ CENTRUM PRO DĚTI A RODINU

Máte obavy o zdraví sebe a svých blízkých? Máte pocit, že jste na to sami? Ztrácíte se v péči o děti a jejich přípravě do školy? Jste odříznuti od svých blízkých? Potřebujete s něčím poradit, nebo si jen popovídat a své starosti s někým sdílet? Koronavirus změnil životy nás všech.

Nejste na to sami, neváhejte nás proto kontaktovat.Telefon: 776 763 176, nebo nám pošlete e-mail na pomoc@ditevkrizi.cz. Jsme Vám k dispozici v těchto časech: Po – St 9,00 – 16,00 hodin, Čt – Pá 9:00 – 14:00 hodin

BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ

Pomoc obětem domácího násilí, jejichž situace se aktuálně může výrazně zhoršit, nabízí Bílý kruh bezpečí. Sociální služby poskytuje v režimu telefonické a písemné komunikace 24 hodin denně na Lince pomoci obětem kriminality a domácího násilí.

Telefonní číslo: 116 006.

DIAKONIE 

Pomoc všem, kteří těžce nesou stávající situaci, koordinuje také Diakonie ČCE. K dispozici je celostátní informační linka 242 487 824 pro ty, kdo potřebují nebo nabízí praktickou pomoc. Přehlednou mapu všech nabídek pomoci různých organizací v celé republice najdete na webu jsmesvami.diakonie.cz. Diakonie také provozuje bezplatnou krizovou linku 800 567 567 pro ty, kteří v souvislosti s aktuální situací prožívají strach, úzkost nebo obavy a potřebují podporu.

PROFEM

Centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí nabízí on-line poradnu, chatové poradenství, telefonní linku.

Telefonní číslo: 608 222 277 (pondělí až pátek od 9.00 do 15.00) a nově i Facebook messenger.

ROSA

Centrum ROSA rozšiřuje nabídku odborného poradenství po telefonu. V pracovních dnech mezi 9 – 18 hodinou nabízí poradenství na telefonní lince 739 709 764 nebo SOS lince 602 246 102. Lze využít také internetové poradenství prostřednictvím formuláře na www.rosa-os.cz a www.rosacentrum.cz. Dotazy lze psát i na mail poradna@rosa-os.cz. Nově, prostřednictvím chatu, je centrum k dispozici v úterý (13-15) a čtvrtek (9-11) na webu vpravo dole.

LOCIKA

Centrum Locika přináší sérii podpůrných článků, návodů a informací, jak zvládnout karanténu s dětmi, jak je podpořit a jak opečovat i sám sebe. Jak naložit s vlastním strachem a úzkostí. Toto období je pro rodiny zasažené domácím násilím opravdu nelehké. Podpoří klienty/ky i formou distanční pomoci – ve standardních otevíracích hodinách na lince 734 441 233, případně na mailu info@centrumlocika.cz.

Zdroj: https://veseli-nad-moravou.cz/kde-lze-hledat-pomoc-organizace-a-kontakty/d-612701

Pomocné články a odkazy na portálu Šance dětem:

https://www.sancedetem.cz/cs/hledam-pomoc/rodina-vs-koronavirus.shtml

Ruce a mobil