Jaká nebezpečí číhají na vaše dítě na letním táboře?

Datum publikace: 27. 06. 2012
Periodikum
toplekar.cz
Celý rok se vaše dítě těší na tábor a vy trnete hrůzou, co nebezpečného ho bez dohledu rodičů může potkat, ale odjezd na tábor se už blíží.

Úrazy na táboře nelze nikdy vyloučit, pokud je ale zajištěn kvalitní dohled nad dítětem, dokážou se řešit akutní obtíže stejně efektivně, jako kdyby se dítěti přihodily v bezpečí domova.

Přesvědčte se, kdo dohlíží na vaše dítě

Kvalitní vedoucí se nepozná na první pohled, a proto prověřujte, nebojte se ho telefonicky oslovit a vyptat se ho na všechny náležitosti. Pokud vám na všechny vaše dotazy poskytne vyčerpávající odpověď, hned budete o poznání klidnější. Přesvědčit vás může také, pokud má tábor dlouholetou historii.

Prevence je základ

Většinu potencionálně nebezpečných situací lze podle programu a dalších ukazatelů předpokládat a být na ně připraven. Kvalitní tábor se pozná právě podle ní. Vedoucí by měli mít předem přesně rozplánované, jak bude vypadat program na jednotlivé dny, jaká pravidla bezpečnosti je nutné dodržovat, jak vypadá denní řád atd. S bezpečnostními pravidly by vedoucí děti měli seznámit hned na začátku tábora. Samozřejmě záleží na charakteru tábora, na táborech zaměřených na některé určité druhy sportů můžeme očekávat rizika s nimi spojená.

> další zprávy z médií